germanwings.com.pl

germanwings.com.pl

Zatoczka dla busa

W miastach jest bardzo duży problem z odpowiednimi zatoczkami dla busów. Oczywiście wiąże się z tym również zmienny rozkład jazdy busów. W wielu miejscach takie zatoczki są ustawione w taki sposób, że niestety trudni jest wjechać jakiemukolwiek busowi do niej. Bardzo często zdarza się również, że taka zatoczka wcale nie istnieje, a podróżni czekają po prostu na chodniku lub też na poboczu. Jest to niezwykle niebezpieczne zarówno dla nich, jak i również dla wszystkich osób kierujących pojazdami samochodowymi. Mogą oni po prostu nie zauważyć pieszych i potrącić ich przy wysiadaniu z busa. Rozkład jazdy busów powinien uwzględniać tylko takie przystanki, które są oznakowane. Oczywiście sytuacja jest idealna w mieście. Jeśli już natomiast chodzi o wieś lub też teren podmiejski to niestety sytuacja już nie jest zbyt ciekawa. Często można zauważyć również, że nawet dzieci nie są bezpieczne przy wsiadaniu i wysiadaniu z busa. Jest to bardzo prosta droga do nieszczęśliwego wypadku. Niejednokrotnie możemy słyszeć o niebezpiecznych zdarzeniach z udziałem dzieci i młodzieży na naszych drogach. W dużej mierze rozkład jazdy busów powinien być tworzony przez władze danego miasta, gdyż w przeciwnym razie będzie on wynikiem samowolnych działań busiarzy.

Zatoczka dla busa

Mundial dla busa

Nie tylko autobusy i pociągi skorzystają na Euro 2012 w Polsce. Zmianie ulegnie również rozkład jazdy busów, które nastawią się przede wszystkim na przewozy pasażerów będących kibicami piłki nożnej. Na takich przewozach z pewnością busy zarobią znacznie więcej niż na zwykłych przewozach pasażerskich w mieście. Kibice nie będą żądali reszty, będą spieszyć się na mecze, będą chcieli jak najszybciej dojechać do celu i tym podobne. Nie będą również zwracali większej uwagi na to czym jeżdżą. Po prostu wsiądą w to, co dowiezie ich szybko na stadion. Rozkład jazdy busów zmieni się nie do poznania. Oczywiście stałe kursy będą musiały zostać utrzymane, bo przecież jak zwykli mieszkańcy i stali kliencie będą w stanie dojechać do celu. Oprócz stałych linii i tras z pewnością zostaną utworzone nowe. Urzędy miejskie i gminne z pewnością nie będą czyniły żadnych przeszkód w tej kwestii. Im więcej przewiozą pasażerów busy, tym większy podatek zapłacą, który to bezpośrednio zasili konto miasta lub gminy. Busy również mają szansę na znacznie większy zarobek. Niestety istnieje też większa szansa, że właściciele będą starali się coś ukryć przed urzędem skarbowym. Rozkład jazdy busów może zmienić się, ale tylko pod warunkiem, że zostaną dodane nowe kursy.

Mundial dla busa

Najpopularniejsze typy noclegów wśród polskich urlopowiczów

W obecnych czasach sporo ludzi korzysta z usług touroperatorów, zapewniających wczasowiczom nie tylko noclegi, ale także transport, wyżywienie oraz inne ponadstandardowe usługi. Taki tryb podróżowania stał się bardzo popularny w krajach lepiej rozwiniętych gospodarczo, natomiast w Polsce sporo osób wyraża większą chęć, żeby organizować urlop na własną rękę, wyszukuje stosowne noclegi i załatwia sobie własny transport, bardzo często prywatnym samochodem.
Bogatym punktem informacyjnym okazuje się wobec powyższego stosowna strona internetowa, gdzie jest możliwość, żeby odnaleźć noclegi o jak najbardziej różnorodnym standardzie i w bardzo dużym wyborze cen. Często wybierane okazują się noclegi w tzw. pokojach prywatnych. Zwykle w zasadniczym standardzie znajduje się toaleta, sprzęt RTV i nieduży aneks kuchenny.
Są to najczęściej noclegi bez śniadań, obiadów i kolacji w nawet niskich cenach.

Więcej i więcej urlopowiczów wybiera noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, które usytuowane są z daleka od większych miejscowości. Korzyści, jakie oferują urlopowiczom takie noclegi to przyjemna, kameralna atmosfera, kompletne wyżywienie ugotowane przez gospodarzy często pochodzące ze swojego gospodarstwa, czyli tzw. własne wyroby, takie jak owoce, warzywa, sery, wędliny, itp. Towarzyszące atrakcyjne usługi, jakie oddają do dyspozycji noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, przeznaczone są dla dzieci, które mogą np.
pojeździć na koniu czy napoić małe cielątko.

Najpopularniejsze typy noclegów wśród polskich urlopowiczów